Megatron POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 ) Нафта исполнет еден кривина жица потенциометар

POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 )

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code
Производ Единечна цена Испорака Производ link
P15P - MK 10K OHMS € 233.73 11 - 13 Недели
EDCT 50 S 2410 € 1010.48 10 - 12 Недели
P15P/S31 - 4K7 € 385.07 10 - 12 Недели
MRL C 20 € 172.09 17 - 19 Недели
MDCT-20-K-2410 € 1042.4 10 - 12 Недели
MOZ30 1000 24 BZ K € 1113.95 27 - 29 Недели
HH2105 R10K W5% L0.25% € 573.17 7 - 9 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Megatron
Земја
Број на дел POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 )
Внатрешен код 4538239
Прилагоден код 85333100
Технички спецификации Електрично ефективен агол на ротација 1.) 280° ± 5° Вкупен отпор 1.) 100 оми.. 50 kOhm Отпорност толеранција ± 5% Независна линеарност (најдобра права линија) 1.) ± 0,5% Теоретска резолуција 1.) Во зависност од вредноста на отпорот (види табела) Мртва опрема (хистерезис) 1.) ≤ 0,5° Ротационен шум (ENR) 1.) (Метод Ц) 100 оми Макс. /препорачана струја на мелница 1.) 35 mA/2 µA Номинален капацитет на оптоварување @ 40° C (0W на 60° C) 5 W Изолациски напон 1.) 1000 VAC, 1мин Отпорност на изолација 1.) 100 mOhm @ 1000 VDC
Тежина 1

Опис

Набавете го производот Megatron POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 ) по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 ) , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот POT. 260 - 10K OHMS - RA -( 100376 ) како и сите производи на Megatron од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Megatron . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Каталози

Ознаки на брендот

SAKAE MEGATRON-MÜNCHEN

Потенциометри, енкодери, сензори, оптоварувачки ќелии, засилувач, џојстици, копчиња и отпорници