Meister 50XM1110XG25SI4.0 мерач на проток

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code

Набавете го производот Meister 50XM1110XG25SI4.0 по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот 50XM1110XG25SI4.0 , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот 50XM1110XG25SI4.0 како и сите производи на Meister од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Meister . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
SG-30X70-1.5A-W € 447.84 10 - 12 Недели
DUG-14 (60XM0014XG15S) € 573.19 6 - 8 Недели
DUG-22 (60XM0022XG15S) € 580.88 6 - 8 Недели
RVM/U-2/7 G 1/2" € 191.97 7 - 9 Недели
DKME/A-1/80 G 1" (84AE1080XG25S) € 1181.57 7 - 9 Недели
60XM0150XG32SEM / DUG-150 G 5/4" € 1211.82 7 - 9 Недели
DKG-1/30 G 3/4" € 707.22 7 - 9 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Meister
Земја
Број на дел 50XM1110XG25SI4.0
Внатрешен код 3752500
Прилагоден код 9026 10 21

Технички спецификации

Технички спецификации ДКМ-1/110 Г 1" мерач на проток Опсег на мерење: 35 - 110 л/мин Прилагодено со брзина на проток од Долу до врвот и 150cSt Масло - густина 900кг/м³ компензирана со вискозитет Заврши: месинг Сигнал 4.0 Напон на напојување: 24V (19.. 30V) Аналоген излез: 4-20 mA и 0-10V Конектор: M12 x 1, 5-пински ИП 67, Т -20 - 70° C Куќиште на сензорот: Ал сино елоксирано Работен притисок макс. 250 бари 4 Број на царинска тарифа: 9026 10 21 Внимание: SIGNAL4.0 аналоген предавател моментално е достапен само со излез од 4-20mA. Излезот 0-10V моментално не е возможен.
Тежина 1.11

Каталози

Ознаки на брендот

MEISTER Strömungstechnik

Meister Stromungtechnik

Мерачи на проток, ограничувачи на проток, сензори за ниво и вентили