Meister 52XM1008XG15SI4.0 мерач на проток

Добијте понуда

Состојба: Ново

Количина Единечна цена Испорака
box1 € 893.28 9 - 11 Недели

qr_code

Набавете го производот Meister 52XM1008XG15SI4.0 по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот 52XM1008XG15SI4.0 , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот 52XM1008XG15SI4.0 како и сите производи на Meister од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Meister . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
SG-30X70-1.5A-W € 441.37 10 - 12 Недели
DUG-14 (60XM0014XG15S) € 573.19 6 - 8 Недели
DUG-22 (60XM0022XG15S) € 580.88 6 - 8 Недели
RVM/U-2/7 G 1/2" € 191.97 7 - 9 Недели
DKME/A-1/80 G 1" (84AE1080XG25S) € 1181.57 7 - 9 Недели
60XM0150XG32SEM / DUG-150 G 5/4" € 1211.82 7 - 9 Недели
DKG-1/30 G 3/4" € 707.22 7 - 9 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Meister
Земја
Број на дел 52XM1008XG15SI4.0
Внатрешен код 4485680
Прилагоден код 90261021

Технички спецификации

Технички спецификации Опсег на мерење: 2 - 8 l/min Прилагодено на проток на надолу до нагоре и 150 cSt Густина на масло 900 кг/м³ компензирана со вискозитет со индикатор за проток Заврши: месинг Сигнал 4.0 Напон на напојување: 24V (19.. 30V) Аналоген излез: 4-20 mA и 0-10V Поврзување: M12 x 1, 5-пински. ИП 67, Т -20 - 70° C Куќиште на сензорот: Ал сина елоксирана Работен притисок макс. 250 бари Внимание: SIGNAL4.0 аналоген предавател во моментов е достапен само со излез од 4-20mA. Излезот од 0-10V во моментов не е возможен.
Тежина 1.44

Каталози

Ознаки на брендот

MEISTER Strömungstechnik

Meister Stromungtechnik

Мерачи на проток, ограничувачи на проток, сензори за ниво и вентили