Meister RVO/U-2/12LPM-.500BSP-B-1

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code

Набавете го производот Meister RVO/U-2/12LPM-.500BSP-B-1 по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот RVO/U-2/12LPM-.500BSP-B-1 , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот RVO/U-2/12LPM-.500BSP-B-1 како и сите производи на Meister од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Meister . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
SG-30X70-1.5A-W € 447.84 10 - 12 Недели
DUG-14 (60XM0014XG15S) € 573.19 6 - 8 Недели
DUG-22 (60XM0022XG15S) € 580.88 6 - 8 Недели
RVM/U-2/7 G 1/2" € 191.97 7 - 9 Недели
DKME/A-1/80 G 1" (84AE1080XG25S) € 1181.57 7 - 9 Недели
60XM0150XG32SEM / DUG-150 G 5/4" € 1211.82 7 - 9 Недели
DKG-1/30 G 3/4" € 707.22 7 - 9 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Meister
Земја
Број на дел RVO/U-2/12LPM-.500BSP-B-1
Внатрешен код 4753951

Технички спецификации

Технички спецификации Опис: RVO/U-2/ = Индикатор за проток на променлива површина со прекинувач 12LPM = 4,5 до 12 LPM опсег на проток .500BSP = 1/2 инчен G навој врски B = месинг никел обложен, не'рѓосувачки челик (навлажнета делови) 1 = Витон заптивки. Општи спецификации: Точност на отчитување: 10% Повторливост: 1% од Стапка Максимална температура: 120C, Максимален притисок: 145 PSIG (16 Bar) ТЕЖИНА И ДИМЕНЗИИ: Нето тежина: 2 фунти. секоја вкупна тежина: 9 фунти. Спакувани во 1 кутија: 11 x 9 x 11 (инчи)
Тежина 4.08233

Каталози

Ознаки на брендот

MEISTER Strömungstechnik

Meister Stromungtechnik

Мерачи на проток, ограничувачи на проток, сензори за ниво и вентили