Merkle HZ 160.20/10.07.201.100 S W1 Цилиндар

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code
Набавете го производот Merkle HZ 160.20/10.07.201.100 S W1 Цилиндар по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот HZ 160.20/10.07.201.100 S W1 , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот HZ 160.20/10.07.201.100 S W1 како и сите производи на Merkle од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Merkle . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
HZ 250.32/20.04.204.550 S - 041721 € 876.34 7 - 9 Недели
BZ 500.32/20.77.201.025 / 013407 € 331.56 7 - 9 Недели
013833 € 203.06 5 - 7 Недели
BZ 500.25/16.02.201.010 € 252.61 6 - 8 Недели
FZ 250.25/16.03.201.040 € 387.66 7 - 9 Недели
BZ 500.40/25.33.201.025 G4.N40.m € 414.29 6 - 8 Недели
RZ500.40/25.01.201.10 € 340.16 7 - 9 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Merkle
Земја
Број на дел HZ 160.20/10.07.201.100 S W1
Внатрешен код 4858225
Прилагоден код 84122180

Технички спецификации

Технички спецификации Тип на хидрауличен цилиндар тип на цилиндар ознака ХЦ 160 Дијаметар на клипот 20 mm дијаметар прачка 10 мм Дизајн 07 = вртливо око со заден приклучок Тип на функција 201 = двојно дејство Мозочен удар 100 мм Специјален S = специјален цилиндар, отстапувајќи од стандардот AHP макс. работен притисок 160 бари Заштита од корозија W1 = хемиски никелирана однадвор, евентуално експандер во VA
Тежина 0.7

Каталози

Ознаки на брендот

AHP Merkle

AHP Merkle GmbH

MARKLE

Хидраулични цилиндри, Хидраулични вентили и Хидраулични пумпи