Mersen BNS55V6 осигурувач

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code

Набавете го производот Mersen BNS55V6 по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот BNS55V6 , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот BNS55V6 како и сите производи на Mersen од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Mersen . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
T300512 / PC73UD12C900TF € 525.45 10 - 12 Недели
A480T2E € 487.96 7 - 9 Недели
A70P700-4 € 1184.16 13 - 15 Недели
F330239 € 182.17 5 - 7 Недели
A50QS250-4 € 299.55 7 - 9 Недели
7.5 URD 44 TTQF 2200 € 821.41 15 - 17 Недели
P220077 / PS273PREMCPS € 683.12 13 - 15 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Mersen
Земја
Број на дел BNS55V6
Внатрешен код 1949295
Прилагоден код 85361090

Технички спецификации

Технички спецификации Опис на предметот (ERP) 6A55F1 Краток опис Офсет Блејд осигурувачи врски gG BNS 550VAC/250VDC 6A ЕАН/УПЦ Код 3605340485264 Номинален напон AC IEC 550 V Номинален напон DC IEC 250 V Ампер Рејтинг 6 А Брзина/карактеристика gG Монтажа клип Расчистување на i2t при номинален напон 40 A²s Топење I2t 28 A²s AC Max IR/Капацитет на кршење: I1 80 kA Дисипација на моќност при номинална тековна вредност 1,8 W Врска/терминал материјал калај-plated бакар Врска/терминал Тип Обичен ножеви
Тежина 0.68

Ознаки на брендот

Ferraz

Ferraz Shawmut

Gould Shawmut

M. Schneider (Mersen)

Mersen (Ferraz Shawmut)

Осигурувачи, Осигурувачи, Четки, Колектори и Ленти