Pneumatrol E2318CDS0HA

Добијте понуда

Состојба: Ново

Количина Единечна цена Испорака
box1 € 678.02 7 - 9 Недели

qr_code
Набавете го производот Pneumatrol E2318CDS0HA по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот E2318CDS0HA , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот E2318CDS0HA како и сите производи на Pneumatrol од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Pneumatrol . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
T2518PK00B € 249.45 8 - 10 Недели
RGR2518PKS0T (R2518PKS0T) € 195.83 6 - 8 Недели
VSKC15P € 251 6 - 8 Недели
C1518PB00B € 229.69 6 - 8 Недели
E2518CA00BAM € 547.84 17 - 19 Недели
RGE65180P00B0N € 1418.54 19 - 21 Недели
cod.C1518P0000 € 255.34 17 - 19 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Pneumatrol
Земја
Број на дел E2318CDS0HA
Внатрешен код 4254943
Прилагоден код 84812090

Технички спецификации

Технички спецификации EV.3/2-NC-8MM-NBR-АЛУМИНИУМСКО ТЕЛО 3/2 НЦ ПОРТИРАНО ТЕЛО ЕДИНЕЧЕН СОЛЕНОИД ИНТ СО ПОМОШ НА СЕРВО. ПИЛОТ АНОДИЗИРАНО АЛУМИНИУМСКО ТЕЛО ПНЕВМАТСКА ВРСКА: 1/4 “BSP ОПСЕГ НА РАБОТЕН ПРИТИСОК: 3-10 БАРИ ЗАПТИВКИ: NBR ТЕМПЕРАТУРЕН ОПСЕГ: -20° C/+80° C СЕРПЕНТИНА: 24VDC 1,3В КЛАСА НА ИЗОЛАЦИЈА: H АЛУМИНИУМСКИ ЛЕАНО, ПОЛИЕСТЕРСКИ ПРАВ СЛОЈ ВЛЕЗ НА КАНАЛОТ: M20 x 1,5 ИП66 АТЕКС II 2 ГР Г Ex DB IIC T* GB Ex TB IIIC T* Db Ta = -65° C до+*° C
Тежина 1.26

Каталози

Ознаки на брендот

RGS Electro-Pneumatics - now Pneumatrol

Baldwin Fluid Power Limited

Вентили, соленоиди, активатори, трансдуцери и цилиндри