Pneumatrol RGR2518PKS0U Рефлекс електромагнетниот вентил

Добијте понуда

Состојба: Ново

Цена: на барање

Време на достава: испрати барање

qr_code
Набавете го производот Pneumatrol RGR2518PKS0U Рефлекс електромагнетниот вентил по компетитивна цена во Македонија , со помош на нашиот професионален тим. Доколку сакате да го купите производот RGR2518PKS0U , Вие сте на вистинското место. Со помош на нашата развиена дистрибутивна мрежа, можете да го набавите производот RGR2518PKS0U како и сите производи на Pneumatrol од нашата компанија. Со нашите професионални услуги ќе Ви помогнеме да заштедите време и пари. Се стремиме кон тоа да ги сведеме Вашите трошоци и време при процесот на набавка на минимум. Со задоволство ќе Ви ја испратиме нашата понуда, доколку го пополните формуларот за контакт или ни испратите е-маил со Вашето барање.

Енапарт не е овластен Македонија дистрибутер на Pneumatrol . Сите брендови и логоа кои се прикажани на овој веб сајт припаѓаат на нивните сопственици. Нашата компанија врши продажба на производи во својство на препродавач.

Производ Единечна цена Испорака Производ link
T2518PK00B € 249.45 8 - 10 Недели
RGR2518PKS0T (R2518PKS0T) € 195.83 6 - 8 Недели
VSKC15P € 251 6 - 8 Недели
C1518PB00B € 229.69 6 - 8 Недели
E2518CA00BAM € 547.84 17 - 19 Недели
RGE65180P00B0N € 1418.54 19 - 21 Недели
cod.C1518P0000 € 255.34 17 - 19 Недели
Прикажи повеќе

Карактеристики

Производителот Pneumatrol
Земја
Број на дел RGR2518PKS0U
Внатрешен код 411410
Прилагоден код 84814090

Технички спецификации

Технички спецификации Пневматрола Дел-N° R2518PKS0U Монтирање: Намур монтирање Рефлекс вентил Порт Големина: БСП 1/4 инчен пренесен Функција: 5 Порт 2 позиција, внатрешно пилотирани, електромагнетниот оператор, пролет враќање Операција: Пилот управувана spool вентил со заменливи 3/2 и 5/2 Намур интерфејс плочи. Работен притисок: 3 до 10 barg проток стапка: CV = 1.1 (1,050 норма. I/мин) Работна температура: мин.: -20° C/макс.: +80° C Материјали: Алуминиумско тело на вентилот со тврд елоксирани, тефлонски импрегнирани макара Спецификација: Формовани електромагнетниот, со приклучок и приклучок електрично поврзување Прирачник за пречекорување: Прирачник за заклучување на шрафцигер пречекорување Електромагнетниот напон: 240V AC Калем жица ОценкаКласа H, 180° C макс. Должен циклус: 100% Моќ Конс. 2W IP Оценка: IP65 SIL Рејтинг: SIL2 на енергизирање, SIL3 на енергизирање.
Тежина 0.44

Каталози

Ознаки на брендот

RGS Electro-Pneumatics - now Pneumatrol

Baldwin Fluid Power Limited

Вентили, соленоиди, активатори, трансдуцери и цилиндри

Ознаки на производи

RGR2518PKS0U

R2518PKS0