Scancon SCH24AC-360-12-C0-04-14-64 Мини енкодери
SCH24AC-360-12-C0-04-14-64
img
Дијаметар: 24 mm
Резолуција: 0 - 20 mA или 4 - 20 mA
шупливо вратило: ø2 mm до 1/4 во Тем